یافته محققان بریتانیایی؛

پیش گیری از چاقی در كودكی عامل كاهش خطر آلزایمر در بزرگسالی

پیش گیری از چاقی در كودكی عامل كاهش خطر آلزایمر در بزرگسالی مطالعه اخیر روند تغییراتی را در ساختار مغز نشان داد که مربوط به چاقی بود. این روندها بر اهمیت جلوگیری از چاقی در اوایل زندگی تاکید می کند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، بیماری آلزایمر یک نوع شایع از زوال عقل است. مشخصه آن تخریب سلول های مغزی و زوال شناختی است که با گذشت زمان پیشرفت می کند.
اگرچه هم اکنون هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد، اما داشتن یک رژیم غذایی سالم، عاملی حیاتیست که بر سلامت مغز تأثیر می گذارد که ممکنست شروع بیماری آلزایمر را به تأخیر بیاندازد یا حتی از بروز آن پیشگیری کند.
تیم تحقیق با استفاده از دو شاخص چاقی یعنی شاخص توده بدنی (BMI) و اندازه دور کمر به بررسی این مساله پرداخت که آیا ارتباطی بین این شاخص ها و تغییر ساختار مغز وجود دارد یا خیر.
در مراحل اولیه بیماری آلزایمر، در افراد بطور معمول ساختارهای تخریب شده مغز با کاهش حجم ماده خاکستری، یکپارچگی ماده سفید و جریان خون مشاهده شد.
این شرایط در ایجاد ارتباطات عصبی نقش اساسی دارند و تخریب آنها نشانه از دست دادن عملکردهای مهم مغزی است.
با این حال، مطالعه جدید نشان داد که افراد مبتلا به بیماری آلزایمر خفیف که وزن بدن خوبی دارند ممکنست تعدادی از این ساختارهای مغزی را حفظ نموده باشند.
از بین رفتن ماده خاکستری مغز، یکی از خصوصیات متداول شروع بیماری آلزایمر است. با این وجود، شرکت کنندگان مبتلا به بیماری خفیف آلزایمر در ارتباط با میزان چربی بدن، حجم بیشتری ماده خاکستری داشتند.
دکتر «ماتئو دو مارکو»، سرپرست تیم تحقیق، توضیح می دهد: «ما دریافتیم که حفظ وزن سالم می تواند به حفظ ساختار مغز در افرادی که گرفتار زوال عقل خفیف هستند، کمک نماید.»
این نتایج از آن حکایت می کند که با حفظ یک مقدار سالم از چربی بدن می توان مقدار ماده خاکستری را حفظ کرد.

1399/11/20
21:57:21
0.0 / 5
733
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , چاقی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس