آمار جهانی همه گیری كرونا

آمار جهانی همه گیری كرونا آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تا حالا به 104 میلیون و 397 هزار و 109 نفر رسیده و مرگ دو میلیون و 262 هزار و 853 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۷۶ میلیون و ۲۶۹ هزار و ۸۲۳ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۲۷ میلیون مبتلا و بیش از ۴۵۷ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۷ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۹.۲ میلیون نفر فراتر رفته است.
همین طور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، مکزیک و هند رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان کووید ۱۹ در انگلیس نیز از ۱۰۸ هزار نفر عبور کرده و این کشور تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا نیز از ۸۹ هزار نفر عبور کرده و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.
همین طور فرانسه بیش از ۷۷ هزار، روسیه بیش از ۷۴ هزار و اسپانیا نیز بیش از ۵۹ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، آلمان با بیش از ۵۹ هزار، ایران با بیش از ۵۸ هزار، کلمبیا با بیش از ۵۴ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۸ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۴۴ هزار و پرو با بیش از ۴۱ هزار جان باخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۲۷ میلیون و ۲۷ هزار و ۳۴۷ مبتلا، ۴۵۷ هزار و ۸۵۶ قربانی
۲. هند: ۱۰ میلیون و ۷۷۸ هزار و ۲۰۶ مبتلا، ۱۵۴ هزار و ۶۳۸ قربانی
۳. برزیل: ۹ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۲۵۶ مبتلا، ۲۲۶ هزار و ۳۸۳ قربانی
۴. روسیه: سه میلیون و ۸۸۴ هزار و ۷۳۰ مبتلا، ۷۴ هزار و ۱۵۸ قربانی
۵. انگلیس: سه میلیون و ۸۵۲ هزار و ۶۲۳ مبتلا، ۱۰۸ هزار و ۱۳ قربانی
۶. فرانسه: سه میلیون و ۲۲۴ هزار و ۷۹۸ مبتلا، ۷۷ هزار و ۲۳۸ قربانی
۷. اسپانیا: دو میلیون و ۸۸۱ هزار و ۷۹۳ مبتلا، ۵۹ هزار و ۸۰۵ قربانی
۸. ایتالیا: دو میلیون و ۵۷۰ هزار و ۶۰۸ مبتلا، ۸۹ هزار و ۳۴۴ قربانی
۹. ترکیه: دو میلیون و ۴۹۲ هزار و ۹۷۷ مبتلا، ۲۶ هزار و ۲۳۷ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۲۳۹ هزار و ۹۴۳ مبتلا، ۵۹ هزار و ۳۸۶ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون ۱۹ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلاشدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین، پرو و اندونزی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1399/11/15
13:19:35
0.0 / 5
1148
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس