زالی:

محدودیت های جدید هنوز به كاهش ترددها منجر نشده است

محدودیت های جدید هنوز به كاهش ترددها منجر نشده است به گزارش آرایش عروس رئیس ستاد فرماندهی مقابله با كرونا در كلانشهر تهران با تاكید بر اینكه كماكان استان و شهر تهران یك شهر قرمز با شرایط كاملاً بحرانی تلقی می شود، اظهار داشت: آثار محدودیت های دو هفته ای در حوزه مرگ و میر بین یك ماه تا 40 روز دیگر و در زمینه كاهش سیر بیماری حداقل تا سه هفته دیگر مشخص می شود.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در حاشیه آغاز پویش بزرگ پاندمی امید و در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه گزارش های میدانی از روز گذشته در تهران کماکان نشان میدهد که محدودیت ها به آن شکلی که مد نظر ماست منجر به تقلیل ترددهای درون شهری نشده است، اظهار داشت: یافته های ترافیکی شهر و صحنه های میدانی حاکی از آنست که هنوز ریتم مورد لزوم و مطلوب ما در کنترل اپیدمی در شهر تهران حاصل نشده است.
وی با اعلان اینکه البته هنوز برای قضاوت عجولانه است و باید زمان بگذرد تا بتوانیم آثار این طرح را ببینیم، اظهار داشت: طبیعتاً آثار این محدودیت ها اگر موفق، موثر و کارا باشد؛ در حوزه مرگ و میر بین یک ماه تا ۴۰ روز دیگر و در زمینه کاهش سیر بیماری حداقل تا سه هفته دیگر مشخص می شود. تنها موردی که ممکنست اثر بخشی آن زودتر دیده شود در مراجعات سرپایی حوزه بهداشت و درمان خواهد بود که آن هم بین ۱۴ تا ۱۵ روز دیگر دیده می شود و دلیل آن نیز دوران نهفتگی این بیماری است.
محدودیت های دو هفته ای لاک دان نیست
دکتر زالی با اعلان اینکه طرح محدودیت های دو هفته ای طبیعتاً یک طرح با محدودیت سازی نسبی تلقی می شود، اظهار داشت: طبیعتاً این طرح بعنوان لاک دان محسوب نمی گردد و تفاوت های مختلفی با آن دارد، در لاک دان تعطیلی مطلق شهر و عدم فعالیت اداره ها و دفاتر و سیستم حمل و نقل عمومی مدنظر است، بدین سبب طرح فعلی محدودیت های دو هفته ای در تهران نباید با لاک دان اشتباه گرفته شود.
وی با اعلان اینکه طرح فعلی یک طرح با محدودیت های نسبی است، اظهار داشت: امکان ارزیابی آن هم اکنون مشکل است، چونکه تازه روز دوم اجرای آنست و بررسی های میدانی ما نیز حاکی از آنست که کماکان به تقلیل حرکت ها و ترددهای بین شهری و درون شهری منجر نشده و ما هنوز نگران هستیم. به عبارت دیگر همچنان می بینیم که حمل و نقل عمومی فعال است و تعداد زیادی از شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می نمایند و شهر کماکان شلوغ است و متاسفانه شرایط شهر تهران هم اکنون متناسب با یک شهر کرونا زده نیست.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اعلان اینکه امیدواریم در ایام آینده با اعمال جدی تر محدودیت ها شاهد تغییرات بیشتری باشیم، اظهار داشت: به جهت اینکه بتوانیم قضاوت دقیقی داشته باشیم نیازمند تحلیل آماری هستیم که آن هم به گذشت زمان نیاز دارد.
عدم اجرای ابلاغیه یک سومی کارمندان در بخش دولتی و خصوصی تخلف محسوب می شود
دکتر زالی همین طور در پاسخ به وضعیت اجرای ابلاغیه فعالیت یک سوم کارمندان در بخش های دولتی و خصوصی، عنوان کرد: همانگونه که بارها از طرف وزیر کشور، وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد ملی به صراحت تاکید شده، این محدودیت در تهران هم شامل بخش دولتی، هم دستگاه های عمومی غیر دولتی و هم دستگاه های خصوصی می شود و همه شهروندانی که از عدم اجرای این طرح شکایت دارند می توانند در شهرستان های استان تهران مستقیما به فرمانداری شهرستان و در تهران به فرمانداری استان تهران و یابه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بعنوان ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران اعلام کنند.
وی با اعلان اینکه تا حالا بیش از یک هزار و ۱۰۰ مورد شکایت در این رابطه واصل شده، اظهار داشت: همه این شکایات به استانداری و فرمانداری ارسال شده و در حال پیگیری است.
دکتر زالی با تاکید بر اینکه به هر حال این ابلاغیه یک سومی باید به صورت کامل اجرا شود و هیچ عذری پذیرفته نیست، عنوان کرد: در مواردی که دستگاه دولتی یا خصوصی و یا عمومی غیردولتی خواهان افزایش ظرفیتی بیش از این باشد باید درخواست خودرا با دلیلهای توجیهی به استانداری یاد ستاد کرونا تهران ارسال کند؛ در غیر این صورت از نظر ما عدم اجرای این ابلاغیه موجه نیست و تخلف شمرده می شود.

وی همین طور با اشاره به شکل گیری و آغاز طرح محله محور مقابله با کرونا با مشارکت بسیج، عنوان کرد: این طرح از چند روز گذشته در بعضی از محلات تهران شروع شده و تحقق و موفقیت آن بیش از هر زمان دیگری نیازمند مشارکت، همراهی و همگامی مردم خواهد بود.
وی ضمن تشکر از تحمل و شکیبایی مردم و شهروندان استان تهران در طول پاندمی، اظهار داشت: ادامه این مسیر سخت و پر فراز و نشیب که متاسفانه به یک پروسه فرسایشی تبدیل گشته، کماکان نیازمند حضور پرشور مردم در این حوزه بوده و بدون تجلی حضور مردم در عرصه بیماریابی و به خصوص شکستن زنجیره انتقال، همه کارها و برنامه ها ابتر می ماند.
وی افزود: در همین راستا بیش از هر زمان دیگری نیازمند استمرار مشارکت و کمک مردم جهت محرومیت زدایی و فقر زایی بعنوان یکی از آثار تلخ استمرار بیماریهای پاندمیک هستیم، باید فرهنگ ادامه مقابله با کرونا در حوزه اجتماعی و حوزه الگوی نوین زیستی در شهر تهران و استان تهران؛ هم بین مسئولین کشور و هم مردم و شهروندان عزیز نهادینه سازی شود تا بتوان با کمک و همگرایی و همدلی بر این ویروس غلبه پیدا نماییم.
رییس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اعلان اینکه آن چیزی که امروز می تواند به ما کمک نماید تحلیل دقیق میدانی اپیدمی است، اظهار داشت: در همین راستا چندین تیم پژوهشی فعال می باشند و در انتهای هر هفته تحلیل دقیقی از وضعیت بیماری در تهران، به خصوص با آغاز اعمال محدودیتها و تغییراتی که در ساز و کارهای مربوطه اجرا می شود، به وزارت کشور و وزارت بهداشت منعکس می کنند، پس در ارتباط با ادامه، تعلیق و یا تشدید محدودیت ها تصمیم مقتضی اتخاذ می شود.
دکتر زالی همین طور با اشاره به آغاز طرح اهدای ۵۰۰۰ بسته سلامتی ویژه اقشار محروم از محل مشارکت هموطنان در چالش نذر سلامتی و همین طور آغاز پویش بزرگ پاندمی امید، اظهار نمود: اطلاع رسانی های لازم در ارتباط با این پویش و نحوه مشارکت خیرین بوسیله حوزه روابط عمومی ستاد فرماندهی مقابله با کرونا، رسانه ها و فضای مجازی اعلام می شود.
منبع:

1399/09/02
20:38:51
5.0 / 5
1017
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بینی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس