یافته محققان دانماركی؛

كار فیزیكی سخت ریسك زوال عقل را بیشتر می كند

كار فیزیكی سخت ریسك زوال عقل را بیشتر می كند آرایش عروس: تحقیقات نشان می دهد مردان دارای كار فیزیكی سخت با ریسك بالاتر مبتلاشدن به زوال عقل روبرو هستند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه کپنهاگ دانمارک دریافتند در مقایسه با کارهای بی تحرک و پشت میزی، مشاغل همراه با انجام کارهای سخت فیزیکی ریسک زوال عقل را ۵۵ درصد می افزاید.
دیدگاه عمومی این است که فعالیت فیزیکی خطر زوال عقل را می کاهد. همین طور مطالعه ای دیگر نشان میدهد که سبک زندگی سالم، می تواند ریسک ابتلاء به زوال عقل را تا نصف کم کند.
«کرستن ناب نیلسن»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «طبق سفارش سازمان بهداشت جهانی، فعالیت فیزیکی فاکتور مهمی در پیش گیری از زوال عقل است. اما یافته های ما نشان میدهد که نوع خوب و مناسب فعالیت فیزیکی، و نه کار فیزیکی سخت، دراین زمینه تأثیر دارد.»
این مطالعه شامل ۴۷۲۱ مرد دانمارکی بود که در دهه ۱۹۷۰ در مورد نوع کارشان گزارش داده بودند.
به گفته ناب نیلسن، «مطالعات قبلی نشان داده اند که کار فیزیکی سخت تأثیر منفی بر جریان خون قلب دارد و از اینرو بر تامین خون برای مغز هم تأثیر می گذارد. بعنوان مثال این شرایط می تواند منجر به بروز بیماری های قلبی عروقی نظیر فشارخون بالا، لخته شدن خون در قلب، گرفتگی قلب و نارسایی قلب شود.»

1399/08/14
15:08:06
5.0 / 5
1494
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس