تحقیق جدید نشان می دهد؛

ارتباط آلاینده های محیط زیست با مقاومت آنتی بیوتیك ها

ارتباط آلاینده های محیط زیست با مقاومت آنتی بیوتیك ها مطالعه جدید نشان داده است مقاومت آنتی بیوتیك تنها ناشی از مصرف بیش از اندازه آنتی بیوتیك ها نیست بلكه آلاینده های زیست محیطی هم مسبب آن است.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، محققان دانشگاه جورجیا آمریکا دریافتند بین مقاومت آنتی بیوتیکی و آلاینده های فلز سنگین در محیط زیست ارتباط قوی ای وجود دارد.
«جس توماس»، سرپرست تیم تحقیق، به وجود مشترکاتی در خاک های آلوده به فلزات سنگین در نزدیکی رودخانه ساوانا کالیفرنیای جنوبی پی برد.
تحقیقات نشان داد خاک های آلوده با فلزات سنگین دارای میزان بالاتر میزبان های باکتریایی ویژه است که با ژن های مقاومت آنتی بیوتیک همراه می باشد.
میزبان ها شامل Acidobacteriaoceae، Bradyrhizobium، Streptomyceها بود. باکتری دارای ژن های مقاوم آنتی بیوتیکی معروف به ARGها برای سه دارو vancomycin، bacitracin و polymyxin بود. هر سه دارو برای درمان عفونت های انسانی استفاده می شود.
به گفته توماس، «این باکتری ها دارای مقاومت ARG برای مقاومت چند دارویی هستند، که یک ژن دفاعی قوی است که می تواند در مقابل فلزات سنگین و همینطور آنتی بیوتیک ها مقاومت کند.»
زمانیکه این ARGها در خاک وجود داشته باشند، ژن های مقاوم به فلز معروف به MRGها برای چندین فلز همچون آرسنیک، مس، کادمیوم و روی وجود داشتند.
توماس در ادامه می افزاید: «استفاده بیش از اندازه از آنتی بیوتیک ها در محیط، فشار منتخب اضافی را روی میکروارگانیسم ها بوجود می آورد که توانایی آنها در مقاومت در مقابل چندین گروه از آنتی بیوتیک ها را تسریع می کند.»
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.


منبع:

1399/05/25
14:06:02
5.0 / 5
2161
تگهای خبر: باكتری , دارو , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس