تشدید شیوع ویروس كرونا در آسیا و اقیانوسیه

تشدید شیوع ویروس كرونا در آسیا و اقیانوسیه آرایش عروس: با افزایش میزان شیوع ویروس كرونا در بعضی از كشورهای آسیا و اقیانوسیه، هند ركورد شمار روزانه مبتلایان كرونای خودرا شكست، استرالیا بیشترین افزایش روزانه مبتلایان و قربانیان كرونا را برای خود بر جای گذاشت و اندونزی نیز 1525 مبتلا و 57 قربانی جدید را ثبت نمود.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، وزارت بهداشت هند بامداد روز گذشته (دوشنبه) ۴۹ هزار و ۹۳۱ مبتلا و ۷۰۸ قربانی جدید را اعلام نمود که شمار مبتلایان این کشور را به یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۴۵۳ و شمار قربانیان را به ۳۲ هزار و ۷۷۱ رساند.
این بالاترین میزان افزایش روزانه مبتلایان کرونا در هند شمرده می شود.
البته تابحال ۹۱۷ هزار و ۵۶۸ نفر از بیماران کووید-۱۹ در هند بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده اند و الان تعداد موارد ابتلای فعال کرونا در این کشور ۴۸۵ هزار و ۱۱۴ نفر است.
همین طور در بنگلادش تعداد موارد تایید شده مبتلاشدن به کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر ۲۷۷۲ نفر بوده که مجموع مبتلایان کشور را به ۲۲۶ هزار و ۲۲۵ نفر رسانده است. همین طور ۳۷ مورد مرگ و میر جدید نیز طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور به ثبت رسیده است.
در اندونزی نیز مجموع مبتلایان کرونا با ثبت ۱۵۲۵ مورد جدید به ۱۰۰ هزار و ۳۰۳ نفر و مجموع قربانیان با ثبت ۵۷ مورد جدید به ۴۸۳۸ نفر رسید.
در فیلیپین هم شمار کلی مبتلایان به ۸۲ هزار و ۴۰ نفر رسیده است. تابحال ۱۹۴۵ نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ در فیلیپین جان باخته و وضعیت شیوع در این کشور رو به وخامت است.
استرالیا بزرگ ترین افزایش روزانه خودرا در موارد کرونا از شروع این همه گیری با ۵۴۹ مورد مبتلاشدن و ۱۰ قربانی جدید در روز یکشنبه ثبت نمود.
تمام مرگ و میرها و تقریباً تمام موارد تأیید شده در ایالت جنوب شرقی ویکتوریا رخ داده است که در یک ماه گذشته به رغم بازگرداندن محدودیت های فاصله گذاری اجتماعی، تعداد موارد مبتلاشدن به کرونا در آن افزایش یافته است.
این ایالت همین طور روز دوشنبه شش مورد دیگر مرگ و میر ناشی از کرونا را ثبت نمود و شمار کلی قربانیان کرونا در این کشور به ۱۶۱ نفر رسید.
وزارت بهداشت افغانستان نیز از ثبت ۱۰۶ مورد ابتلای جدید به کرونا آگاهی داد که تعداد کل مبتلایان کرونا در این کشور را به ۳۶ هزار و ۲۶۳ نفر رساند.
از شروع شیوع این بیماری همه گیر در افغانستان در ماه فوریه تابحال بیش از ۱۲۶۹ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا به ثبت رسیده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ مورد نیز افزایش یافته است.
کره جنوبی نیز ۲۵ مورد دیگر مبتلاشدن به کووید-۱۹ را از نیمه شب دوشنبه در مقایسه با ۲۴ ساعت گذشته گزارش داد و تعداد کل مبتلایان کرونای این کشور به ۱۴ هزار و ۱۷۵ نفر افزایش یافت.
در هفته گذشته شمار روزانه مبتلایان در کره جنوبی به زیر ۳۰ نفر رسیده بود اما باردیگر با شیوع خوشه ای در چند نقطه افزایش یافت.
همین طور با یک مورد مرگ جدید ناشی از کرونا در این کشور شمار کلی قربانیان به ۲۹۹ نفر رسید.
بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، در مالزی نیز با تایید هفت مورد ابتلای جدید، مجموع مبتلایان کرونای کشور به ۸۹۰۴ نفر رسید. مرگ و میر جدیدی نیز به ثبت نرسیده و مجموع قربانیان کشور ۱۲۴ نفر ثابت ماند.
منبع:

1399/05/07
22:11:30
5.0 / 5
2043
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس