موفقیت تركیب شبه روزه با ویتامین ث در مبارزه با سرطان

موفقیت تركیب شبه روزه با ویتامین ث در مبارزه با سرطان به گزارش آرایش عروس محققان دریافته اند كه یك رژیم غذایی شبیه به روزه داری یا ناشتایی با تركیب با ویتامین ث می تواند در درمان بعضی از انواع سرطان ها مؤثر باشد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، دانشمندان دانشگاه ساوث کالیفرنیا(USC) و موسسه سرطان "IFOM" در میلان دریافته اند که یک رژیم غذایی شبیه به روزه در هنگام ترکیب با ویتامین ث می تواند در درمان بعضی از انواع سرطان مؤثر باشد.
محققان در مطالعات روی موش ها دریافتند که این ترکیب، پیشرفت تومور را در چندین مدل موش مبتلا به سرطان روده بزرگ به تأخیر می اندازد و در برخی از موش ها هم باعث پسرفت بیماری شد.
"والتر لونگو" نویسنده ارشد این مطالعه اظهار داشت: ما برای نخستین بار نشان داده ایم که چگونه یک مداخله کاملاً غیر سمی می تواند یک سرطان تهاجمی را درمان کند. ما از دو روش درمانی بهره برده ایم که بعنوان مداخلات برای به تأخیر انداختن پیری مورد مطالعه قرار گرفته اند و شامل یک رژیم غذایی شبیه به روزه داری در ترکیب با ویتامین ث است که آنها را بعنوان یک درمان قدرتمند برای مبارزه با سرطان ترکیب کرده ایم.
محققان می گویند باآنکه روزه داری برای بیماران سرطانی گزینه ای چالش برانگیز است، اما یک گزینه ایمن تر و عملی تر برای آنان، بهره گیری از یک رژیم غذایی کم کالری و گیاهی است که سبب می شود سلول ها مانند حالت روزه داری واکنش نشان دهند.
یافته های محققان از آن حکایت می کند که یک درمان دارای مسمومیت کم شامل رژیم غذایی شبیه به روزه به همراه ویتامین ث می تواند جایگزینی برای درمان های سمی و خطرناک سرطان بیشتر باشد.
نتایج تحقیقات قبلی روی پتانسیل مقابله با سرطان ویتامین ث در این مطالعه هم در نظر گرفته شده است و مطالعات اخیر حاکی از اثربخشی آن بخصوص در ترکیب با شیمی درمانی بوده است.
در این مطالعه جدید، محققان می خواستند با ایجاد محیطی که برای سلول های سرطانی ناپایدار باشد، اما هنوز هم برای سلول های عادی بی خطر باشد، بدانند که آیا رژیم غذایی شبه روزه سبب افزایش فعالیت ویتامین ث با دوز بالا بر ضد سرطان می شود؟
"لونگو" اظهار داشت: نخستین آزمایش آزمایشگاهی ما اثرات قابل توجهی را نشان داد و دریافتیم هنگامی که هر یک از این ها یعنی رژیم غذایی شبه روزه یا ویتامین ث به تنهایی استفاده شود، رشد سلول های سرطانی را می کاهد و سبب افزایش جزئی مرگ و میر سلول های سرطانی می شود.
وی و همکارانش این تاثیر نیرومند را در سلول های سرطانی که دارای جهش هستند، تشخیص دادند که یکی از مهم ترین اهداف در تحقیقات سرطان محسوب می شوند. این جهش ها در ژن "KRAS" باعث می شود بدن در مقابل خیلی از درمان های مبارزه با سرطان مقاومت کند و میزان بقای یک بیمار را می کاهد. جهش های "KRAS" تقریباً در یک چهارم کلیه سرطان های انسانی رخ می دهد و تخمین زده می شود که تقریباً در نیمی از سرطان های روده بزرگ وجود داشته باشد.
این مطالعه همینطور به سرنخ هایی در مورد اینکه چرا مطالعات قبلی روی ویتامین ث بعنوان یک ضد سرطان احتمالی، اثربخشی محدودی را نشان داده است، دست پیدا کردند. به نظر می آید که یک درمان ویتامین ث به خودی خود سلول های جهش یافته KRAS را برای محافظت از سلول های سرطانی با افزایش سطح "فریتین" که یک پروتئین متصل به آهن است، تحریک می کند. اما دانشمندان با کاهش سطح "فریتین" موفق به افزایش سمیت ویتامین ث برای سلول های سرطانی شدند.
در این میان دانشمندان همینطور دریافتند که بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ که دارای مقادیر زیادی از این پروتئین متصل به آهن هستند، احتمال بقای کمتری دارند.
"مایرا دی تانو" یکی از محققان این پژوهش اظهار داشت: در این مطالعه مشاهده کردیم که چگونه چرخه های رژیم غذایی با تقلید روزه داری می توانند تاثیر دوزهای دارویی ویتامین ث را در مقابل سرطان های جهش یافته بالا برند. این امر از راه تنظیم سطح آهن و مکانیسم های مولکولی درگیر در استرس اکسیداتیو انجام می شود.
مطالعات قبلی محققان نشان داده بود که روزه داری و رژیم غذایی شبه روزه سبب کاهش پیشرفت سرطان و بهبود اثر شیمی درمانی می شود و در عین حال از سلول های سالم در مقابل عوارض جانبی در رابطه با شیمی درمانی محافظت می کند.
حالا مشاهده شد که ترکیب رژیم غذایی شبه روزه با ویتامین ث منجر به تقویت واکنش ضد توموری سیستم ایمنی بدن در موش های مبتلا به سرطان پستان و ملانوما می شود.
دانشمندان اعتقاد دارند که سرانجام سرطان با داروهای با سمیت کم به روشی مشابه با استفاده از آنتی بیوتیک ها در درمان عفونت هایی که سبب از بین رفتن باکتری های خاص می شوند، درمان خواهد شد.
آنها می گویند برای پیشبرد این هدف ابتدا باید دو فرضیه را آزمایش نمایند. اول اینکه مداخلات ترکیبی غیر سمی آنها در موش ها کار کند و دوم اینکه آزمایشات انسانی این درمان امیدوار کننده باشد. آنها می گویند این مطالعه جدید هر دو مورد را نشان داده است.
حداقل پنج آزمایش بالینی همچون یکی در دانشگاه ساوث کالیفرنیا بر روی بیماران مبتلا به سرطان پستان و سرطان پروستات در حال انجام می باشد که محققان در آن به دنبال اثرات رژیم غذایی شبه روزه در ترکیب با داروهای مختلف ضد سرطان هستند.
نتایج این مطالعه در مجله Nature Communications انتشار یافته است.1399/02/27
22:51:42
5.0 / 5
2976
تگهای خبر: استرس , باكتری , بدن , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس