صادرات سیستم هوشمند تشخیص كرونا به هند

صادرات سیستم هوشمند تشخیص كرونا به هند دبیر هیات عالی نظارت بر سیاستهای كلی نظام و رییس كارگروه ارزیابی رسانه ای مدیریت بیماری كرونا از رسانه ها خواست مراحل ساخت دارو و واكسن ایرانی ویروس كرونا را پیگیری كنند.


به گزارش آرایش عروس هفتمین نشست کارگروه ارزیابی رسانه ای مدیریت بیماری کرونا که امروز یکشنبه به ریاست «علی آقامحمدی» عضو مجمع تشخیص مصلحت و دبیر هیات عالی نظارت بر سیاستهای کلی نظام و با حضور مدیران و نمایندگان رسانه ها و دستگاههای اجرایی در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور برگزار شد، به مبحث «وضعیت کسب و کارهای دیجیتالی در روزهای کرونا» اختصاص داشت.

دکتر آقامحمدی در این جلسه از رسانه ها خواست مبحث اقتصاد پساکرونا را جدی بگیرند و ابعاد و نتایج مختلف آنرا در سطح کشور و جهان دنبال کنند.

وی اظهار داشت: کرونا تاثیرات شگرفی در حوزه پزشکی، فناوری، اقتصاد و دیگر زوایای جامعه گذاشته و سبک زندگی مردم را بگونه ای برگشت ناپذیر تغییر داده است.

آقا محمدی در این حوزه ضرورت آگاهی افکار عمومی ایران و جهان از پیشرفتهای پزشکی ایران را تصریح کرد و اظهارداشت: وقتی در آمریکا و برخی کشورها شاهد می باشیم رئیس جمهوری آن هر روز از برنامه های ساخت واکسن کرونا سخن می گوید، چه منطقی دارد که ما در ایران از اقدامات انجام شده در حوزه ساخت واکسن و داروهای درمان بیماری کرونا به مردم اطلاع رسانی نکنیم.

وی اضافه کرد: اتفاقا ما پیشرفتهای خوبی در این حوزه داشته ایم و آگاهی مردم از آنها می تواند هم برای جامعه امیدبخش باشد و هم به مشوقی برای تداوم فعالیتهای علمی و آزمایشگاهی در کشور تبدیل گردد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه علم پزشکی در دنیا در حال تغییرات جدی و پایه ای است، خاطرنشان کرد: ایران در حوزه پزشکی ظرفیت و توانمندی بسیار بالایی دارد و رسانه ها باید به تحقق این ظرفیتها و بهره گیری درست از آنها در حوزه های مختلف کمک کنند.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه پزشکی باید به سمت بهره گیری از فناوری های روز و ارتباطات آنلاین پیش برویم، اظهار داشت: باید نسخه های الکترونیکی، تله مدیسین و درمان الکترونیکی در کشور جا بیفتد و از این ظرفیت ها برای مردم استفاده گردد.

آقامحمدی خاطرنشان کرد: بیماری کرونا به پیشرفتهای چشم گیر دنیای دیجیتال کمک کرده و امروزه بر سبک زندگی، سبک اقتصاد، سبک اداره کشور و دیگر عرصه های اجتماعی تأثیر گذاشته است.

رییس کارگروه ارزیابی رسانه ای مدیریت بیماری کرونا از رسانه ها خواست این تحولات و برنامه های دولت را در این حوزه با جدیت پیگیری کنند و «پیام آوران نهضت تحول و شفافیت » در ایران باشند.

«مهدی محمدی» دبیر ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در این جلسه، گزارش مشروحی از اقدامات و دستاوردهای این مجموعه در زمینه کمک به شرکتهای دانش بنیان در عرصه های مختلف بخصوص در روزهای همه گیری بیماری کرونا ارائه کرد.

وی اظهار داشت: ویروس کرونا همانند تیغ دو لبیه در عرصه اقتصاد بوده که به زیان برخی کسب و کارهای دیجیتال و به نفع برخی دیگر عمل کرده است و در چنین شرایطی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کوشیده است با طرحها و برنامه هایی نظیر پویش کرونا پلاس و پشتیبانی از کسب و کارهای صدمه دیده، به همه شرکتهای دانش بنیان کمک نماید.

محمدی اضافه کرد: در حالیکه شیوع بیماری کرونا باعث پیشرفت چشم گیر مشاغلی نظیر هوش مصنوعی، آموزش آنلاین، سرگرمی، کسب و کارهای دیجیتال و حوزه استارتاپ ها شده اما در عین حال، برخی شرکتها که در زمینه حمل و نقل، گردشگری و غذای آماده فعال می باشند، زیانهای جدی دیده اند.

وی با اشاره به اینکه پدیده ای مانند کرونا به صورت توأمان دارای فرصت و تهدید است، خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی، باید ارزیابی دقیقی از اوضاع اقتصادی کشور داشته باشیم و برای رفع مشکلات و بهبود وضعیت، از فرصتهای کرونا بخوبی بهره بگیریم.

دبیر ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی اظهار داشت: باید کاری نماییم که افراد بیکار شده بتوانند در کسب و کارهایی که رونق گرفته اند، جذب شده و فعالیت کنند. برای همین، باید روی حوزه استارتاپ ها و آموزش های آنلاین که ظرفیت کارآفرینی دارند، بیشتر تمرکز نماییم و با تسهیل سازی در این عرصه به تقویت این بخش ها بپردازیم.

محمدی با تشریح برنامه های موجود در زمینه پیشرفت هوش مصنوعی در حوزه درمان در کشور اظهار داشت: با همکاری دو دانشگاه شهید بهشتی تهران و دانشگاه صنعتی شریف، پروژه های مهمی را در حوزه هوش مصنوعی و استفاده از ظرفیت های آن در تشخیص بیماری کرونا بدون احتیاج به پزشک متخصص تعریف کرده ایم که تا امروز پروژه دانشگاه شریف حدودا به پایان رسیده و در حال خدمات رسانی در کشور است.

وی اضافه کرد: سامانه هوشمند (اپلیکیشن) تشخیص کووید – ۱۹ معروف به «آی مد» که توسط محققان دانشگاه صنعتی شریف ساخته شده و قادر به تشخیص سریع و درست ابتلای فرد به بیماری کرونا است، هم اکنون، وارد حوزه صادرات شده و در چندین بیمارستان در کشور هند از آن استفاده می شود.

محمدی تصریح کرد: باید به سمتی حرکت نماییم که اقتصاد دانش بنیان در کشور پا بگیرد و بتوانیم از همین ظرفیت کرونا بعنوان بستری برای رشد و توسعه اقتصادی بهره بگیریم.

«پرویز کرمی» دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با اشاره به شرکت صدها شرکت دانش بنیان ایرانی در پویش «کروناپلاس» اظهار داشت که تابحال بیشتر از ۲۳۷ شرکت که در این پویش حضور یافته اند، تایید شده و ۱۳۰ شرکت هم تسهیلات حمایتی دریافت کرده اند.

وی اضافه کرد: در این پویش استارتاپ های فعال در ۹ حوزه آموزش آنلاین، حمل و نقل آنلاین، سلامت آنلاین، ورزش آنلاین، سرگرمی و توریسم آنلاین، تولید محتوای آنلاین، نوآوری اجتماعی، فروشگاه های آنلاین و ایده و ابتکارات مورد حمایت قرار می گیرند.
کرمی، همپوشانی و همکاری مشترک شرکتهای دانش بنیان در حوزه فعالیت خود را یکی از دستاوردهای مهم پویش کروناپلاس برشمرد.
 


منبع:

1399/02/21
23:53:04
5.0 / 5
3071
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس