تحقیق جدید نشان می دهد؛

نصب فیلتر هوا در اتاق خواب كودك مبتلا به آسم برای تنفس راحت تر

نصب فیلتر هوا در اتاق خواب كودك مبتلا به آسم برای تنفس راحت تر به گزارش آرایش عروس طبق نتایج یك تحقیق جدید، استفاده از فیلتر هوا در اتاق خواب به شكل قابل توجهی باعث بهبود نفس كشیدن در كودكان مبتلا به بیماری آسم می شود.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، این مطالعه شامل ۴۳ كودك مبتلا به بیماری آسم در حد خفیف تا متوسط بود و در طول دوره آلودگی هوا نسبتاً بالا در شانگهای چین انجام شد.
آلودگی هوا ناشی از سوخت های فسیلی است و در اندازه های گوناگون یافت می شود. آلودگی PM2.5 حدود ۳۰ برابر كوچك تر از قطر موی انسان است و می تواند در عمیق ترین نواحی ریه نفوذ كند.
در این مطالعه، دو فیلتر هوا در اتاق خواب كودك امتحان شد. یكی از آنها یك فیلتر معروف به HEPA با قابلیت از بین بردن ذرات PM2.5 بود و دیگری فیلتر ساختگی بدون تاثیر بود. هر یك از فیلترها به مدت ۲ هفته با فاصله زمانی دو هفته ای استفاده شدند. خانواده ها فرق بین فیلترها را نمی دانستند.
نتایج نشان داد در زمان استفاده از فیلتر HEPA در اتاق خواب كودك، میزان PM2.5 درون اتاق در مقایسه با زمان استفاده از فیلتر ساختگی، بالغ بر دوسوم كمتر بود. این میزان كاهش منجر به بهبود قابل توجهی در نحوه جریان هوای ورودی و خروجی به ریه های كودكان شد.
محققان دریافتند به طورمیانگین ۲۴ درصد كاهش در مقاومت كل مجاری هوا، ۴۳.۵ درصد كاهش در مقاومت مجاری هوای كوچك، ۷۳ درصد افزایش در قابلیت ارتجاعی مجاری هوا، و ۲۸ درصد كاهش در میزان اكسید نیتریك استنشاق شده، عامل التهاب در ریه ها، وجود داشت.
این فواید نفس كشیدن راحت تا زمان استفاده از فیلترهای هوای واقعی دوام داشت.
«جانفنگ ژانگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه دوك كارولینای شمالی، در اینباره می گوید: «احتمالا در صورت استفاده مداوم از فیلترها شاهد فواید مداوم آنها خواهیم بود.»
وی در ادامه می افزاید: «نتایج ما نشان داده است استفاده از دستگاه های تهویه هوا به منظور كاهش قرارگیری مجاری هوا تحتانی در معرض آلاینده ها می تواند به كودكان مبتلا به بیماری آسم برای نفس كشیدن راحت تر بدون استفاده از داروهای گران كمك نماید.»
در صورت تأیید آزمایشات بالینی، فیلترهای هوا می توانند به كنترل بیماری آسم در فضاهای بسته و باز آلوده كمك نماید.

1399/01/26
23:58:18
5.0 / 5
3407
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خانواده , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس