مطالعات نشان می دهد؛

یوگا برای مغز به اندازه ورزش های هوازی مفید می باشد

یوگا برای مغز به اندازه ورزش های هوازی مفید می باشد به گزارش آرایش عروس مطالعه اخیر محققان نشان داده است یوگا باعث افزایش خیلی از ساختارها و عملكردهای مغز همانند ورزش های هوازی می شود.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، در این مطالعه، محققان ۱۱ تحقیق قبلی در مورد رابطه بین یوگا و سلامت مغز را بررسی كردند. در هریك از مطالعات، از تكنیك های تصویربرداری مغز نظیر MRI استفاده شده بود.
«نها گوته»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایلینوی آمریكا، در اینباره می گوید: «ما با بررسی این تحقیقات دریافتیم بعضی از مناطق مغز هستند كه به طورمداوم تنظیم می شوند. ما همینطور شاهد افزایش حجم هیپوكامپ مغز در نتیجه تمرینات یوگا شدیم.»
هیپوكامپ در پردازش حافظه نقش دارد و با افزایش سن، كوچك می شود. از اینرو نخستین ساختاری است كه در بیماری زوال عقل و آلزایمر تحت تأثیر قرار می گیرد.
محققان همینطور دریافتند تغییرات مغزی مشاهده شده در افرادی كه یوگا كار می كردند با عملكرد بهتر در تست های شناختی یا كنترل هیجانات مرتبط بود.
طبق نظر گوته، افزایش كنترل هیجانات، علت اصلی تاثیرات مثبت یوگا بر مغز است. تحقیقات نشان می دهد استرس در انسان ها و حیوانات باعث كوچك تر شدن هیپوكامپ و عملكرد ضعیف تر در تست های حافظه می شود.
گوته در ادامه می افزاید: «ما دریافتیم افرادی كه به مدت ۸ هفته یوگا انجام داده بودند واكنش كورتیزولی ضعیفی به استرس داشتند كه با عملكرد بهتر در تست های تصمیم گیری، تمركز و تغییر مهارت مرتبط بود.»
به گفته گوته، «یوگا به بهبود كنترل هیجانات در جهت كاهش استرس، اضطراب و افسردگی كمك كرده و باعث بهبود عملكرد مغز می شود.»
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در زمینه تأثیر یوگا بر مغز تاكید دارند.


منبع:

1398/09/25
14:54:08
5.0 / 5
4202
تگهای خبر: استرس , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس