مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام كرد

درخواست ۴۷۸هزار تن برای دریافت یارانه بیمه

درخواست ۴۷۸هزار تن برای دریافت یارانه بیمه به گزارش آرایش عروس مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: پایگاه برخط بیمه شدگان درمان كشور كه در قانون برنامه ششم توسعه به صراحت به آن اشاره شده است، دی ماه امسال با حضور وزیر بهداشت به بهره بردای خواهد رسید.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، مهندس طاهر موهبتی در بیست وچهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی سازمان بیمه سلامت، با اشاره به اینكه طرح ایجاد پایگاه برخط بیمه شدگان درمان كشور علیرغم اینكه در برنامه ششم توسعه به آن اشاره شده بود، اما طی دو سال اول بدون بودجه مراحل مقدماتی خویش را شروع كرده بود، اظهار داشت: بودجه این طرح امسال تامین شد و با دریافت مجوزهای لازم، پایگاه از حیث تجهیزات و... تكمیل خواهد شد و دی ماه امسال با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری خواهد رسید.
وی در مورد مزایای راه اندازی این پایگاه، اظهار نمود: با عنایت به اینكه حالا اطلاعات هویتی بیمه شدگان در پایگاه های مختلف مانند تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و... متفاوت می باشد، راه اندازی این پایگاه جامع كمك می نماید اطلاعات جامع از یك پایگاه استخراج شود. در این زمینه طبق گفته قانون باید تفاوت های میان اطلاعات به حداقل برسد و كلیه دستگاه ها مكلفند تا اطلاعات خویش را در اختیار این پایگاه قرار دهند كه مطابق آن استحقاق سنجی خدمات از راه این پایگاه انجام می شود.
موهبتی افزود: پس از طریق اندازی پایگاه اطلاعات، كلیه عرضه دهندگان خدمت باید اطلاعات بیمار را از این پایگاه استعلام كنند كه همین مساله نشان داده است كه همپوشانی های بیمه ای به حداقل خواهد رسید. البته قبل از رفع همپوشانی، مبحث اعتبار بخشی هم كنترل خواهد شد و تمام این شرایط مارا به سمت استفاده حداقلی از دفترچه كاغذی خواهد رساند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در ادامه برشماری مزایای این پایگاه اطلاعات، خاطرنشان كرد: هم اكنون ما اطلاعات حساب انفرادی تك تك افراد در مجموعه خویش را نداریم. پایگاه اطلاعات برخط باعث می شود خدمات بیمه ای با هزینه های صورت گرفته برای بیمار در مدت زمان خاصی به او گزارش شود تا از نوع خدمات دریافت شده توسط خودش آگاه شود.
وی پایگاه اطلاعات برخط درمان را راهی برای تحقق اهداف پرونده ملی سلامت دانست و اضافه كرد: همزمان با سایر موارد ذكر شده، سایر قواعد بیمه گری هم كنترل خواهد شد و اهداف بزرگ ما انجام می شود.
وی در مورد پوشش الزامی بیمه همگانی هم اظهار نمود: علیرغم اینكه قطعی اینترنت در هفته گذشته سبب ایجاد مشكل در بعضی دفاتر ما شد، اما كار مردم به تاخیر نیفتاد و مراجعات مردم به ما ادامه داشت. بنده همچنان از مردم می خواهم به دوره انتظار ۱۰ روزه توجه كرده و هرچه سریع تر نسبت به بیمه شدن اقدام نمایند و بدانند دیگر بیمه شدن بر روی تخت بیمارستان امكان ندارد.
موهبتی با بیان اینكه تا كنون ۴۷۸ هزار نفر در سامانه بیمه سلامت تقاضای ارزیابی وسع كرده اند تا كل یا بخشی از حق بیمه آنها توسط دولت پرداخت گردد، اظهار داشت: بر همین مبنا نخستین اعلام اطلاعات از جانب وزارت رفاه در مورد نتیجه آزمون ارزیابی وسع طبق قانون و بعد از فرصت یك ماهه، ۱۴ آذرماه به دست ما می رسد.
وی با اشاره به اینكه در فصل بودجه قرار داریم، افزود: سازمان بیمه سلامت تمام تلاش خویش را كرده است تا با بودجه هایی كه برایمان در نظر گرفته می شود، ذخیره منابع داشته باشیم و جلوی هدر رفت هزینه هارا بگیریم. در همین راستا امیدواریم توجه ویژه ای به بودجه حوزه سلامت كشور شود.
وی درمورد پرداختی های این سازمان بیمه گر به مراكز طرف قرارداد، افزود: خوشبختانه با عنایت به شرایط كشور پرداخت های حدودا منظمی داشته ایم. تابحال هزار میلیارد تومان در سال ۹۸ هزینه كرده ایم كه طبق آن بدهی های ما به داروخانه ها در بخش خصوصی به شهریور ماه امسال، سایر عرضه دهندگان خدمت به مرداد ماه و در بخش دولتی تا ۷۰ درصد هزینه مرداد ماه را پرداخت كرده ایم؛ البته همواره اولویت پرداخت های ما مناطق محروم هستند.
وی اضافه كرد: بدهی های سال ۹۷ به صورت متوسط در داروخانه ها دو ماه و نیم، در بخش خصوصی و دولتی سه ماه و نیم است كه امیدواریم با همكاری و قول مساعد سازمان برنامه و بودجه بتوانیم پرداخت های خویش را به اتمام برسانیم. نكته قابل توجه آن است كه با عنایت به شرایط اقتصادی كشور، تمام تلاش خویش را كرده ایم تا مشكلات برطرف شود.1398/09/10
15:01:36
5.0 / 5
4304
تگهای خبر: اینترنت , بهداشت , بیمار , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس