رئیس مركز پزشكی حج و زیارت هلال احمر عنوان كرد

ارائه 2 میلیون خدمت درمانی در اربعین 98

ارائه 2 میلیون خدمت درمانی در اربعین 98 به گزارش آرایش عروس رئیس مركز پزشكی حج و زیارت هلال احمر اظهار داشت: برمبنای آخرین جمع بندی ها بیشتر از 2 میلیون خدمات درمانی گوناگون به زائران اربعین 98 ارائه شده است.محمد تقی حلی ساز در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین آمار جمع بندی خدمات سازمان حج و زیارت هلال احمر در اربعین ۹۸ اظهار داشت: بطور كلی بیشتر از ۲ میلیون خدمات گوناگون از طرف بخش های مختلف جمعیت هلال احمر و مركز پزشكی به زائران اربعین ارائه شده است.
حلی ساز اضافه كرد: این خدمات شامل پانسمان، اندازه گیری قند خون، فشار، گچ گیری، انجام برخی آزمایشات، سرم درمانی و غیره بوده است.
وی درباره ادامه فعالیت هلال احمر در عراق نیز توضیح داد: هم اكنون ۳ پایگاه درمانی هلال احمر در نجف، كربلا و كاظمین دایر است و زائران ایرانی همچنان به آنها بازگشت می كنند البته شمار بازگشت كنندگان بسیار كاهش یافته است.
رئیس مركز پزشكی حج و زیارت درباره جزئیات خدمات هلال احمر در عراق گفت: بطور كلی مركز پزشكی در اربعین امسال ۳ نوع پایگاه خدماتی درمانی در عراق برپا كرد. حدود ۲۴ پایگاه مختص هلال احمر بود و تامین نیروهای امدادی، درمانی و داروهای این مراكز نیز بر عهده ما بود.
حلی ساز اضافه كرد: بیشتر از ۱۰ مركز وابسته به دیگر نهادها همچون بسیج و شهرداری نیز در چارچوب مراكز خدماتی و درمانی به زائران خدمت رسانی می كردند و تامین داروها و پرداخت هزینه پزشكان این مراكز بر عهده هلال احمر بود.
وی اشاره كرد: مجموعا حدود ۴۰ پایگاه هلال احمر برای خدمت رسانی به زوار در اربعین فعال بود و بیشتر از ۲ میلیون خدمات گوناگون به زائران ارائه شد.


منبع:

1398/08/13
23:59:18
5.0 / 5
4378
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس