نماینده شاهرود و میامی در مجلس:

ضعف دولت در دیپلماسی اقتصادی

ضعف دولت در دیپلماسی اقتصادی به گزارش آرایش عروس نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس، ضعف دولت در دیپلماسی اقتصادی را همچون علل ایجاد بروز برخی مشكلات دانست و اظهار داشت: اختصاص یارانه به بخش تولید دارو ضروری می باشد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، سید حسن حسینی شاهرودی ظهر چهارشنبه در نشستی با حضور مدیران دامپزشكی شهرستان شاهرود به میزبانی ساختمان شماره دو جهاد كشاورزی شاهرود ضمن بیان اینكه امروز در شرایط اقتصادی دشواری به سر می بریم كه تحریم های اقتصادی تاثیر خودش را بر كشور گذاشته است، ابراز كرد: باید مدیریت ما امروز مدیریت جهادی در همه حوزه ها باشد، معتقدیم كه درزمینهٔ تولید در همه زمینه ها شامل دام پروری و داروهای دامی و... می بایست راه ها را كوتاه و یا میان برها را برگزید تا بتوانیم از مشكلات به خوبی عبور نماییم.
وی بابیان اینكه اهمیت كار دامپزشكان بسیار بالا است، اضافه كرد: درست است كه باید درزمینهٔ تولید شرایط را سهل كرد اما این تا زمانی است كه به سلامت جامعه صدمه ای نرسد، وقتی مبحث سلامت همگانی پیش می آید درواقع نباید باكسی تعارف داشت و صرفاً می بایست شرایط جامعه را مدنظر قرارداد بنابراین در این امر دامپزشكان رسالتی حساس دارند.
عضو خانه ملت بابیان اینكه ۴۹ درصد بیماری های موجود بین دام و انسان مشترك هستند، ابراز كرد: نقش دامپزشكان به مثابه افرادی كه از جامعه مراقبت و محافظت می كنند بسیار حساس است.
حسینی شاهرودی بابیان اینكه دامپزشكان در حقیقت پیشگیری كننده مشكلات و بیماری های ترویجی در جامعه محسوب می شوند، اظهار داشت: كار دامپزشكان شاید از پزشكان دشوارتر هم باشد چونكه پزشكان بعد از مبتلا شدن به بیماری بر طبق نشان ها آنرا درمان می كنند اما دامپزشكان باید مراقب باشند تا اصلاً بیماری بروز نكند.
وی در دیگر بخش سخنان خود بابیان اینكه در حوزه دامپزشكی، دام پروری و... اقدامات خوبی طی سال جاری و گذشته در سطح كشور و به خصوص توسط مجلس كارهای خوبی رخ داده است، اظهار داشت: ما مدعی هستیم كه در شرایط كنونی باید تولیدكننده و بهره بردار حوزه دام به سمت تولید بروند از جانب دیگر ما مدعی هستیم كه در حوزه مواد غذایی توان صادرات محصولات راداریم اما این توسعه صادراتی نیازمند رونق بازار و شناسایی نیازهای بازارهای هدف است.
نماینده شاهرود و میامی در مجلس بابیان اینكه لازمه صادرات در حوزه های مختلف رسیدن به استاندارد است، تاكید كرد: در برنامه پنج ساله توسعه در حوزه كشاورزی و دام پروری و همینطور دامپزشكی، نهاده های دامی و نهاده های دارویی این حوزه اقدامات خوبی صورت گرفته كه تصویب یارانه دولتی برای تولیدكنندگان گوشت قرمز از آن دست است اما ما معتقدیم اگر یارانه را به خود دامداران و كشاورزان و... كمك نماییم در جهت ارتقای تولید گام های بهتری را مشاهده خواهیم كرد.
حسینی شاهرودی بابیان اینكه در حوزه بهداشت و درمان و داروهای دامپزشكی هم می بایست از تولید داخلی حمایت كرد، تاكید داشت: می بایست یارانه برای تولید داروهای دامی در نظر گرفته شود تا بتوانیم از تولیدكننده داخلی حمایت نماییم.
وی، ضعف دولت در دیپلماسی اقتصادی را همچون علل ایجاد بروز برخی مشكلات دانست و اظهار داشت: روزگاری در حوزه لبنیات عراق سرآمد بودیم اما حالا تركیه و عربستان این بازار را دست ما گرفته اند.

1398/08/02
23:49:18
5.0 / 5
4209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس