ارتباط خونریزی داخلی بعد از حمله قلبی با سرطان

ارتباط خونریزی داخلی بعد از حمله قلبی با سرطان به گزارش آرایش عروس محققان در مطالعه ای دریافتند خونریزی داخلی بعد از حمله قلبی می تواند با تشخیص سرطان بعد از آن ارتباط داشته باشد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، به قول محققان خونریزی داخلی در شش ماه نخست بعد از حمله قلبی می تواند به تشخیص بیماری سرطان در آینده ارتباط داشته باشد.
به گفته محققان اسپانیایی بیمارانی كه به علت حمله قلبی در بیمارستان تحت درمان قرار گرفته اند باید نسبت به احتمال خونریزی داخلی هوشیار باشند و آنرا جدی بگیرند. همینطور درصورتیكه خونریزی در دستگاه گوارش و بدون هیچ دلیل مشخصی در شش ماه نخست بعد از حمله قلبی باشد خطر جدی تری بیمار را تهدید می كند. همینطور در صورتی كه سرطان علت خونریزی باشد تشخیص بموقع می تواند روند درمان را سرعت بخشد.
بیمارانی كه گرفتار سندرم حاد عروق كرونر (سكته قلبی) شده اند معمولا داروهای ضد پلاكت دوگانه برای مدت یك سال دریافت می كنند. این روش درمانی تشكیل لخته های خون را متوقف كرده اما خطر خونریزی را به همراه دارد.
محققان بر مبنای بررسی های پیشین خود اعلام نموده اند كه خونریزی داخلی بعد از حمله قلبی با نتایج منفی همراه می باشد. در این تحقیق رابطه آن با تشخیص سرطان مورد مطالعه قرار گرفت.
در این بررسی محققان اسپانیایی اطلاعات ۳۶۴۴ بیمار مبتلا به سندرم حاد عروق كرونر را كه بعد از ترخیص از بیمارستان داروهای ضد پلاكت دوگانه دریافت كرده بودند برای مدت ۵۶ ماه مورد بررسی قرار داده و احتمال خونریزی و بیماری سرطان در آنان مورد ارزیابی قرار گرفت.
به گزارش مدیكال اكسپرس، ۱۲۱۵ بیمار در این بازه زمانی گرفتار خونریزی شده و بیماری سرطان در ۲۲۷ نفر آنان تشخیص داده شد. محققان با در نظر گرفتن شاخص های اثرگذار بر خونریزی یا سرطان دریافتند خونریزی بعد از سكته قلبی با افزایش سه برابری تشخیص سرطان مرتبط می باشد.1398/06/10
23:36:38
5.0 / 5
4742
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس