وزیر بهداشت:

بیشتر از ۴۰ درصد فشارخونی ها، از بیماری خود بی اطلاعند

بیشتر از ۴۰ درصد فشارخونی ها، از بیماری خود بی اطلاعند آرایش عروس: وزیر بهداشت با اشاره به بسیج ملی كنترل فشار خون در عین حال اظهار داشت: در سال 96 از 380 هزار مرگ، 97 هزار مرگ به سبب ارتباط مستقیم با فشار خون و 161 هزار مورد نیز به سبب عوارض در رابطه با فشارخون بوده است؛ این درحالیست كه بیشتر از 40 درصد از مبتلایان به فشارخون، از بیماری خود اطلاع ندارند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی شامگاه ۱۰ تیرماه در جلسه جمع بندی سفر به جنوب استان كرمان با حضور استاندار كرمان، اعضای هیات رئیسه دانشگاه های علوم پزشكی استان و نمایندگان مردم جنوب استان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حدود ۳۰ سال پیش برای ریشه كنی بیماری مالاریا در استان كرمان بخصوص جنوب استان كرمان تا استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان حضور مستمر داشته ام و باور داشته باشید پیشرفت هایی كه امروز در این منطقه حاصل شده، هرچند آهنگ رشد زیرساخت های منطقه به سبب عقب ماندگی های مزمن هنوز متناسب با شان منطقه نیست، اما نسبت به آن زمان حیرت آور است.

وی افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، در جنوب استان از هر یك هزار فرزندی كه متولد می شد، حدود ۲۵۰ نفر آنها پیش از یك سالگی فوت می كردند؛ این در حالی بود كه در آن زمان متوسط مرگ نوزادان زیر یك سال كشوری بالای ۱۲۰نفر در یك هزار تولد زنده بود.

وزیر بهداشت عنوان كرد: متاسفانه حتی شاهد بودیم كه از هر ۱۰۰ هزار زن حامله در این منطقه بالای ۵۰۰ تن از آنها به سرانجام نمی رسید، اما امروز در سایه حضور انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت های بسیار شایان توجهی در این منطقه در حوزه بهداشت و درمان هستیم، اما نباید از كاستی های موجود در این منطقه نیز چشم بپوشیم.

وی از اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان سخن به میان آورد و اظهار داشت: دولت یازدهم و دوازهم با اجرای طرح تحول نظام سلامت و طرح توسعه زیرساخت های این نظام توانست خدمات بهادار ای را به مناطق مختلف كشور بویژه جنوب استان كرمان در حوزه بهداشت و درمان ارائه كند كه نمونه بارز آن افتتاح تعداد قابل توجهی از پروژه های بهداشتی و درمانی در این دوره در این از منطقه از كشور است.

نمكی به دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان اشاره نمود و اضافه كرد: امروز وارد دومین گام طرح تحول نظام سلامت شدیم كه آن توسعه بهداشت و پیشگیری و تقدم آن بر درمان و توسعه و تحول در زیرساخت های درمان سرپایی است و این مساله در كنار زیرساخت هایی كه در مرحله اول طرح تحول سلامت ایجاد شده، به صورت جدی دنبال خواهد شد.

وی به تبیین اقدامات دولت تدبیر و امید برای رساندن فاكتورهای سلامت مناطق مختلف كشور به استانداردهای روز دنیا پرداخت و اظهار نمود: امیدوارم كه حركت هایی مانند طرح بسیج ملی كنترل فشار خون در سطح كشور ادامه یابد و امیدواریم با عنایت به اقدام خوب دانشگاه علوم پزشكی جیرفت در اجرای این طرح، درانتها این برنامه، این دانشگاه جزو سه دانشگاه برتر در سطح كشور انتخاب گردد.
وزیر بهداشت به دلیلهای شروع بسیج ملی كنترل فشارخون در سطح كشور اشاره نمود و اضافه كرد: در سال ۹۶ طبق آخرین آمار مرگ و میرها، از ۳۸۰ هزار مرگ در این سال ۳۱۳ هزار مورد آن به سبب بیماری های غیرواگیر بوده كه از این میزان نیز ۹۷ هزار مورد به سبب ارتباط مستقیم با فشارخون و ۱۶۱ هزار مورد به سبب عوارض در رابطه با فشارخون بوده است. ضمن آنكه گزارشات نشان داده است كه امروز بیشتر از ۴۰ درصد از مردم از بیماری فشارخون خود اطلاع ندارند كه همه این عوامل موجب شد به فكر اجرای چنین طرحی در سطح كشور باشیم.
نمكی در بخش پایانی صحبت های خود با اشاره به سفر خود به جنوب استان كرمان و درخواست استاندار كرمان و نمایندگان مردم جنوب استان كرمان در مجلس شورای اسلامی عنوان كرد: در مورد تكمیل زیرساخت های مطرح شده در بحث تكمیل پایگاه های اورژانس، راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی، تكمیل بیمارستان های جنوب استان، مجوز تمدید حضور نیروهای درمانی در دانشگاه جیرفت و دیگر درخواست های مطرح شده، ضمن آنكه به همه مشكلات مطرح شده رسیدگی خواهد شد، به دنبال حل این مشكلات در كوتاه ترین زمان ممكن نیز خواهیم بود.
به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، نمكی همین طور در روز دوم سفر خود به استان كرمان و در نشست با مسئولین شهرستان بم پیرامون مسائل، مشكلات و نیازهای حوزه بهداشت و درمان این شهرستان با تاكید بر اینكه یا قولی نمی دهیم و یا اگر قولی می دهیم حتما بدان عمل خواهیم كرد، اظهار داشت: مشكلات و نیازهای این شهرستان از طرف مسئولین عنوان شد كه در اسرع وقت به مشكلات بهداشتی و درمانی رسیدگی خواهیم كرد.

وی از سفر مجدد خود به استان كرمان در آینده نزدیك آگاهی داد و اظهار داشت: اهتمام می كنم تا دو ماه آینده سفر دیگری به شرق استان كرمان خصوصاً شهرستان بم داشته باشیم.

امام جمعه شهرستان نرماشیر نیز در این جلسه با اشاره به درخواست ها و نیازهای شهرستان های شرقی استان كرمان از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، اظهار نمود: مردم شرق استان كرمان همواره پشتیبان دولت و نظام بوده اند و انتظار داریم توجه بیشتری به نیازهای بهداشتی و درمانی مردم شهرستان های شرقی استان شود.

به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، در این جلسه عباس زاده - رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهرستان بم نیز با تاكید بر آنكه با همه اراده در خدمت اهداف وزارت بهداشت در شرق استان كرمان هستیم، به پروژه های عمرانی در بخش بهداشت و درمان در شرق استان اشاره نمود و اضافه كرد: 73 پروژه بهداشتی و درمانی در شرق استان الان در حال اجراست كه اگر اعتبارات آنها تامین گردد، می توانیم تا آخر سال آنها را به بهره برداری برسانیم.

رییس دانشگاه علوم پزشكی بم با بیان مشكلات بهداشتی و درمانی مناطق شرقی استان كرمان، عنوان كرد: 30 پروژه درمانی در این سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در شرق استان كرمان افتتاح می گردد.

منبع:

1398/04/12
17:23:35
5.0 / 5
4289
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس