رییس كل سازمان نظام پزشكی:

دولت برای پرداخت معوقات بیمه ها كمك نماید

دولت برای پرداخت معوقات بیمه ها كمك نماید به گزارش آرایش عروس رئیس كل سازمان نظام پزشكی ضمن اشاره به ایجاد انضباط مالی به دنبال اجرای نسخه نویسی الكترونیك، در عین حال از دولت خواست كه برای پرداخت مطالبات بیمه ها و ارائه دهندگان خدمات سلامت، كمك نماید.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دكتر محمدرضا ظفرقندی در همایش معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشكی و مدیران كل بیمه سلامت و در مراسم رونمایی از سامانه نسخه نویسی الكترونیك، اظهار نمود: خوشحالم كه امروز نقطه عطفی در نظام سلامت كشور رقم می خورد. در عین حال معتقد هستم كه هرچقدر منابع داشته باشیم باز هم انضباط مالی باید وجود داشته باشد. بعنوان مثال كشورهایی كه چندین برابر ایران منابع دارند هم به روش ما عمل نمی كنند. ما می توانیم در یك نسخه، دو بار ام آر آی بنویسیم. نسخه نویسی الكترونیك قدم بزرگی در جهت ایجاد انضباط مالی در حوزه سلامت است و كمك می نماید كه آمار درست در دست داشته باشیم.
وی افزود: در عین حال نظام پزشكی می تواند با اجرای نسخه نویسی الكترونیك، انضباطی را هم برای جامعه پزشكی ایجاد كند. نظام پزشكی بطور قطع با تمام توان در این برنامه هم در جهت اجرا و هم در جهت فرهنگ سازی كمك می نماید.
رئیس سازمان نظام پزشكی اظهار نمود: اجرای نسخه نویسی الكترونیك به فرهنگ سازی هم در جامعه پزشكی و هم در بین مردم نیاز دارد و ما با تمام توان در اجرای آن كمك می نماییم. بطور قطع شروع كار با مشكلاتی همراه می باشد. ما می توانیم در بحث اجرای نظام ارجاع، هماهنگی انجمن های علمی و پزشكان عمومی كمك نماییم. در عین حال امیدوارم در اجرای سیاست ها به سمت اقدامات تشویقی رویم. هم اكنون قانونی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده كه امیدواریم در شورای نگهبان رد شود و آن این است كه به ازای هر نسخه مقداری از پزشك كسر شود، اما این اقدامات درست نیست برای ایجاد فرهنگ باید سیاست های تشویقی قرار داد.
ظفرقندی همینطور بیان كرد: در عین حال از دولت می خواهم كه برای پرداخت معوقات بیمه ها كمك نماید. البته دكتر شریعتمداری قول دادند كه تا آخر سال دو پرداختی خوب داشته باشند و خواهش می نماییم بیمه سلامت هم در این زمینه كمك نماید.
رئیس سازمان نظام پزشكی اظهار نمود: در عین حال دكتر نمكی هم قول داده اند كه تا آخر سال وضعیت تعرفه ها را اعلام كنند كه این اقدام گام بسیار خوبی در جهت انضباط مالی است و امیدواریم این اتفاق بیفتد تا مشكلات جامعه پزشكی در آینده كمتر شود.1397/12/19
22:21:54
5.0 / 5
4442
تگهای خبر: بیمه , پزشك , پزشكی , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس