در گفت وگو با مدیر مركز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا عنوان شد

سفارش هایی برای كنترل هزینه های درمان ناباروریبعلاوهزمان طلایی درمان

سفارش هایی برای كنترل هزینه های درمان ناباروریبعلاوهزمان طلایی درمان آرایش عروس: مدیر مركز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا با تاكید بر آن كه زوج های مبتلا به اختلالات ناباروری باید ۶ ماه تا حداكثر یك سال پس از تلاش ناموفق برای فرزند آوری، به مراكز ناباروری بازگشت كنند و تحت درمان قرار گیرند، اظهار داشت: یكی از علل عدم مراجعه، هزینه بالای درمان است كه در مركز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا، شرایط استفاده از تعرفه های دولتی را فراهم نموده ایم.


علی صادقی تبار در گفت و گو با ایسنا، به شرایط استفاده از تعرفه های دولتی در مراكز درمانی ابن سینا اشاره كرده و توضیح داد: تعرفه های دولتی شامل استفاده از بودجه ای است كه دولت اعلام نموده و به ازای هر بیمار معادل یك میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است؛ به شرط آنكه بیمار برای نخستین بار در سیكل درمان ناباروری قرار گرفته باشد.
وی افزود: با عنایت به آنكه شرایط گرفتن مبلغ فوق برای بیماران مقداری پیچیده است، در مركز درمان ناباروری ابن سینا تسهیلاتی به جهت پایین نگه داشتن هزینه های درمان در بیش ترین حد ممكن نمایش كردیم و در یك اقدام موازی و خارج از مراكز جهاد دانشگاهی، توانستیم حمایت درمانی سهل و آسانی را، در كنار خدماتی كه دولت نمایش داده، در اختیار بیماران قرار دهیم. بدین ترتیب بیماران می توانند در مراكز درمان ناباروی وابسته به جهاد دانشگاهی، از خدمات ارزان و مقرون به صرفه درمان ناباروری بهره مند شوند.
مدیر مركز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا تصریح كرد: طبیعتاً بیمار باید نسبت به دریافت مبلغ تعرفه های دولتی اقدام نماید و بعد به ما بازگشت كند؛ به عبارتی اجرایی شدن این اقدام بدین معنا است كه دولت مستقیم به ما پول پرداخت كند. خدمت فوق هم اكنون در مركز درمان ناباروری شماره ۲، واقع در بیمارستان كمالی استان البرز نمایش می شود.
وی تاكید كرد: به عبارتی مركز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا بوسیله هماهنگی های مربوطه و انجام اقدامات لازم، موفق شده تعرفه دولتی یك میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را با شرایط آسان تر نسبت به دولت در اختیار بیمار قرار دهد.

خدمات درمان ناباروری تحت پوشش بیمه ها قرار نگرفته است
مدیر مركز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا با اشاره به اینكه خدمات درمان ناباروری تحت پوشش بیمه ها قرار نگرفته است، اشاره كرد: تلاش زیادی از باب هماهنگی با بیمه ها، مسئولین وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشكی انجام دادیم. حتی یك سال كنگره "بیمه و ناباروری" برگزار كردیم و تمام دست اندركاران را دعوت كردیم؛ با این هدف كه بتوانیم خدمات درمان ناباروری را تحت پوشش بیمه ها قرار دهیم. با توجه به این بیمه ها با عنوان اینكه هزینه كافی برای تحت پوشش قرار دادن خدمات جدید ندارند، از نمایش خدمات بیمه ای در این خصوص سر باز می زنند و به صورتی معتقدند كه این خدمات در اولویت آنها نیست.
صادقی تبار سپس به نمایش آماری درباره شیوع ناباروری پرداخت و تشریح كرد: طرح ملی كه از طرف مركز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا انجام شد، نشان داد شیوع ناباروری بین ۱۶ تا ۲۰ درصد در میان استان های مختلف، متفاوت می باشد. با در نظر گرفتن میانگین بین ۱۸ تا ۱۹ درصد، تقریباً از هر ۵ زوج، یك زوج به یكی از انواع اختلالات حوزه باروری مبتلا هستند. با عنایت به این میزان شیوع اختلالات باروری، لازم است خدمات بیمه ای آن تحت پوشش قرار گیرد تا بار مالی درمان را از روی دوش بیماران بردارد.

زمان طلایی درمان برای درمان اختلالات ناباروری
وی اشاره كرد: متأسفانه به سبب عدم آگاهی، زوجین مبتلا به اختلالات ناباروری، دیر به مراكز درمانی بازگشت می كنند و زمان طلایی درمان را از دست می دهند. علت دوم عدم مراجعه، آن است كه هزینه بالای درمان بیمار را از پیگیری بیماری منصرف می كند. بخش قابل توجهی از هزینه های درمان ناباروری، وابسته به خدمات، ابزار و داروهایی است كه از خارج كشور وارد می شود و بدین سبب قیمت آنها وابسته به قیمت ارز است. بدین سبب گاهی اوقات بیمار به سبب نداشتن بضاعت كافی، از درمان منصرف می شود.
مدیر مركز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا به نتایج ناباروری برای زوجین پرداخت و اظهار داشت: نداشتن فرزند خود می تواند موجب ایجاد سردی و سستی در كانون خانواده شود و پایبند بودن به كانون خانواده را تحت الشعاع قرار دهد.
صادقی تبار اضافه كرد: لازم است كه زوجین ضمن آشنا بودن با نحوه برخورد و مواجهه با ناباروری، ۶ ماه تا حداكثر یك سال پس از تلاش ناموفق برای فرزند آوری، به مراكز ناباروری بازگشت كنند و تحت درمان قرار گیرند.

به طور میانگین، سه مرتبه اقدام برای درمان لازم است
او همینطور توضیح داد: درمان ناباروری، درمانی مشابه با سایر خدمات پزشكی نیست و این طور نیست كه یك دفعه درمان الزاماً منجر به نتیجه شود. اساساً فیزیولوژی بدن انسان این گونه طراحی شده كه الزاماً هر بار اقدام برای درمان، قرین با موفقیت نمی گردد.
مدیر مركز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا اشاره كرد: امكان دارد بطور میانگین سه بار اقدام برای درمان ناباروری، برای یك زوج لازم باشد. این در شرایطی است كه تعداد دفعات درمان موفقیت آمیز، بین یك تا پنج دفعه متغیر است اما آمار نشان داده است كه بطور میانگین، معمولاً سه مرتبه اقدام برای درمان یك زوج مورد نیاز است.
صادقی تبار درانتها ضمن اشاره مجدد به این مساله كه تنها نخستین اقدام برای درمان مشمول تعرفه های دولتی است، اظهار داشت: با این وجود جای نگرانی نیست چونكه در مركز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا، حداكثر تلاش را برای پایین نگه داشتن قیمت خدمات انجام داده ایم و امیدواریم این موضوع، منجر به بازگشت بیشتر بیماران برای درمان ناباروری شود.1397/12/06
14:01:48
5.0 / 5
4405
تگهای خبر: بدن , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس