محققان می گویند؛

استفاده شبانه روزی از لنز چشمی سبب عفونت و نابینایی میگردد

استفاده شبانه روزی از لنز چشمی سبب عفونت و نابینایی میگردد آرایش عروس: استفاده طولانی مدت و شبانه روزی از لنزهای چشمی سبب بروز عفونت های خطرناك و نابینایی چشم ها میگردد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، معمولا لنزهای تماسی ایمن تلقی می شوند، اما استفاده طولانی مدت از این لنزها و به هنگام خواب سبب افزایش خطر بروز عوارض جدی میگردد كه می تواند به نابینایی دائم بیانجامد.
در یك نمونه، یك مرد ۳۴ ساله كه هم در موقع شنا لنز تماسی به چشم داشته و هم به مدت ۳ تا ۴ روز در هفته این لنزها را به صورت شبانه روزی استفاده می كرده است، گرفتار یك نوع نابینایی نادر ناشی از ارگانیزم های میكروسكوپی شده است.
نمونه دیگر مربوط به یك دختر نوجوان است كه پس از استفاده از لنزهای غیرتجویزی در طول مدت خواب شب، مبتلا به زخم قرنیه شد.
مرد ۵۷ ساله دیگری هم پس از استفاده مداوم از لنز نرم خود به مدت دو هفته و بدون تمیزكردن روزانه آن، گرفتار نابینایی نسبی شد.
به گفته محققان دانشگاه جان هاپكینز آمریكا، به ازای هر ۲۵۰۰ استفاده كننده لنز، یك نفر گرفتار عفونت قرنیه میگردد. اما این خطر در مورد كسانی كه با لنز چشم شان می خوابند حداقل ۱۰ برابر بیشتر است.
محققان می گویند: «قرنیه چشم تنها بخشی از بدن است كه اكسیژن خودرا از جو می گیرد و نه از راه منبع خون. از اینرو زمانیكه چشم ها در زمان خواب بسته می شوند، میزان اكسیژن به قرنیه كاسته می شود. حال استفاده از لنزها در زمان خواب به شدت سبب كاهش اكسیژن می شده و ریسك رشد ارگانیزم های عفونی را بیشتر می كند.»

1397/10/05
17:46:03
3.3 / 5
4757
تگهای خبر: بدن , دختر , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ناشناس:
خیلی ممنون که اطلاع رسانی می کنید و آگاهمون کردید. لنز چشم اگر مراقب نباشیم میتونه خطرناک باشه
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس