محققان می گویند؛

ورزش صبحگاهی در کنترل وزن بسیار موثر است

ورزش صبحگاهی در کنترل وزن بسیار موثر است به گزارش آرایش عروس، تحقیقات جدید نشان داده است بزرگسالانی که به صورت معمول در بامداد زود ورزش متوسط تا شدید انجام می دهند نسبت به افرادی که در اواخر روز ورزش می کنند کمتر در معرض اضافه وزن یا چاقی هستند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، «تانگ یو ما»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه فرانکلین پیرس نیوهمپشایر، می گوید: «برای افرادی که به صورت منظم ورزش می کنند، اگر بامداد زود ورزش کنند، شاخص توده بدنی آنها ۲ واحد کمتر و دور کمر آنها ۳.۵ سانتیمتر کوچک تر است.»
BMI (شاخص توده بدنی) و دور کمر دو معیار کلیدی خطر چاقی هستند.
به گفته یو ما، «نتیجه اینست که تمرین صبحگاهی ابزاری امیدوارکننده برای مدیریت وزن است.»
برای بررسی این سوال، محققین وضعیت چاقی را در میان تقریبا ۵۳۰۰ مرد و زن بالغ بررسی کردند. همه در نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه ایالات متحده بین سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۴ یا بین سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۶ ثبت نام کرده بودند.
بر اساس روال فعالیت، آنها به یکی از سه گروه تمرینی تقسیم شدند: بامداد (۶۴۲ شرکت کننده)، ظهر (۲۴۵۶) یا عصر (۲۱۸۷).
همچنین اندازه دور کمر و نمرات BMI آنها محاسبه شد.
نتیجه: مشخص شد که ورزش بین ساعت ۷ بامداد تا ۹ بامداد با ریسک کمتر اضافه وزن یا چاقی در مقایسه با ورزش کردن در اواخر روز همراه می باشد.
نمرات BMI نشان داد که همه شرکت کنندگان در مطالعه اضافه وزن داشتند، به این مفهوم که BMI آنها بین ۲۵ تا ۲۹.۹ ثبت شده بود.
اما در حالیکه میانگین توده بدنی در گروه صبحگاهی ۲۵.۹ بود، آنهایی که در گروه ورزش ظهر و عصر بودند میانگین BMI به ترتیب ۲۷.۶ و ۲۷.۲ داشتند.
به طور مشابه، در حالیکه میانگین دور کمر در میان ورزشکاران صبحگاهی حدود ۹۱ سانتیمتر بود، این عدد در میان گروههای ظهر و عصر بین ۹۴ تا ۹۶ سانتیمتر بود.
این ارتباط امکان دارد به این علت باشد که در اوایل صبح، بدن ما بعد از یک شب نخوردن در حالت اُفت پایین قرار دارد. ما کربوهیدرات زیادی برای سوزاندن نداریم، ازاین رو بدن ما برای تولید انرژی مورد نیاز برای ورزش بیشتر به چربی بدن متکی است. احتمالا بنابراین است که ورزش صبحگاهی امکان دارد برای مدیریت وزن بهتر باشد.
با این حال محققان سفارش می کنند هر زمانیکه برای شما بهتر و راحتتر است ورزش کنید.


منبع:

1402/06/31
13:13:28
5.0 / 5
247
تگهای خبر: اضافه وزن , بدن , ثبت نام , چاقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس