محققان ژاپنی توصیه می كنند؛

کلاس های آموزشی بزرگسالان در مقابله با آلزایمر موثر است

کلاس های آموزشی بزرگسالان در مقابله با آلزایمر موثر است به گزارش آرایش عروس، تحقیقات ژاپنی نشان داده است افراد مسنی که در کلاس های آموزش بزرگسالان شرکت می کنند امکان دارد خطر مبتلا شدن به زوال عقل همچون بیماری آلزایمر در آنها کاهش پیدا کند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، محققان دریافتند افراد میانسال و افراد مسنی که در کلاس های آموزش بزرگسالان شرکت نمودند ۱۹ درصد کمتر در معرض خطر ابتلاء به زوال عقل در خلال پنج سال قرار داشتند.
«هیکارو تاکوچی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه توهوکو در سندای ژاپن، اظهار داشت: «ما همینطور دریافتیم که عملکرد استدلال غیرکلامی در بزرگسالانی که در کلاس های آموزشی شرکت می کنند، حتی بعد از تنظیم عوامل ژنتیکی و عملکرد پایه، به خوبی حفظ شده است.»
تاکوچی برای توضیح این یافته ها عنوان می کند که فعال نگه داشتن مغز امکان دارد یک اثر بیولوژیکی در بدن داشته باشد که از زوال شناختی محافظت می کند.
وی اظهار داشت: «فعالیت های فکری امکان دارد تاثیر مثبتی بر سیستم عصبی داشته باشد که به نوبه خود از زوال عقل جلوگیری می کند.»
برای این مطالعه، محققان داده های بیشتر از ۲۸۲۰۰۰ نفر را تحلیل و بررسی کردند. سن شرکت کنندگان ۴۰ تا ۶۹ سال بود. آنها به صورت دوره ای تست های روانشناسی و شناختی می دادند. آنها به صورت متوسط به مدت هفت سال تحت نظر بودند.
در طی این دوره، ۱ درصد از شرکت کنندگان به زوال عقل مبتلا شدند.
محققان دریافتند شرکت کنندگانی که در شروع مطالعه در کلاس های آموزشی بزرگسالان شرکت می کردند، در مقایسه با شرکت کنندگانی که در کلاس های آموزشی بزرگسالان شرکت نکرده بودند، ۱۹ درصد کمتر در معرض خطر ابتلاء به زوال عقل بودند.
این مطالعه همینطور نشان داد که دانش آموزان بزرگسال دارای مهارت های استدلال غیرکلامی بهتر و همینطور هوش سیال بهتری هستند. این مورد به توانایی تفکر انتزاعی، استدلال سریع و حل مسائل جدید اشاره دارد.
محققان می گویند: «ممکن است فعالیت شناختی تأثیرات مفید مستقیمی بر مغز داشته باشد یا مغز را در مقابل تغییراتی که می تواند با افزایش سن یا بیماری رخ دهد انعطاف پذیرتر کند. اما امکان دارد افرادی که در کلاس های آموزش بزرگسالان شرکت می کنند به علل دیگر با خطر کمتری مواجه باشند.»
به عنوان مثال، آنها امکان دارد از تحصیلات بیشتر یا وضعیت اقتصادی بالاتری بهره مند شده باشند. یا امکان دارد از نظر فیزیکی فعال تر باشند یا به علت تعاملات درون کلاسی، روابط اجتماعی بیشتری داشته باشند.

1402/06/09
13:13:23
5.0 / 5
316
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , ژنتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس