محققان هشدار می دهند؛

مصرف زیاد مكمل های ویتامین باعث مشكلات گوارشی می گردد

مصرف زیاد مكمل های ویتامین باعث مشكلات گوارشی می گردد به گزارش آرایش عروس طبق نتایج یك مطالعه جدید، مصرف مكمل های ویتامین امكان دارد باعث سوزش معده در بعضی افراد شود.



به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، مكمل های ویتامین می توانند باعث افزایش انرژی، كاهش وزن، كاهش استرس، بهبود عملكرد و كاهش چین و چروك های پوست شوند، اما مصرف بیش از حد آنها هم می تواند منجر به عوارض جانبی ناخواسته ای شود.
دكتر «دیوید كاتز»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این قرص ها می توانند باعث تحریك مری شده یا اجازه دهند میزانی از اسید معده پس از ورود به معده مجدد به مری بازگردد.»
وی همینطور تاكید می كند كه سوزش معده می تواند ناشی از شكل یا اندازه قرص هم باشد و تغییر نوع برند آن قرص هم امكان دارد به كاهش این درد كمك نماید.
اما اگر همچنان این مشكل ادامه داشت بهتر است مصرف آن مكمل متوقف شود.
محققان عنوان می كنند ویتامین های مایع هم می توانند جایگزین مناسبی باشند چراكه بلع و هضم شان راحت تر بوده و تحریك معده را به حداقل می رساند.

1397/10/12
18:39:10
5.0 / 5
3050
تگهای خبر: استرس , محققان , مكمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس